Skoč na obsah Skoč na menu

ISH PUMPS OLOMOUC a. s.

Aktuality
 
 

PF 2024

 

 

 

 

 

 

Jaderná energetika - Podpis memoranda o spolupráci s EDF v Paříži

28.11.2023 ISH PUMPS OLOMOUC a.s. podepsala na pařížském veletrhu WNE - WORLD NUCLEAR EXHIBITION memorandum o spolupráci se společností EDF (Électricité de France ) – jedním z finálních uchazečů tendru na dostavbu nového jaderného bloku v jaderné elektrárně Dukovany.

 

Foto: Generální ředitel ISH PUMPS OLOMOUC a.s. ing. Milan Masare při slavnostním podpisu memoranda o spolupráci

EDF SA vlastní a provozuje ve Francii největší jadernou flotilu na světě čítající 58 reaktorů se třemi různými úrovněmi výkonu (900 MWe, 1300 MWe a 1450 MWe). 

 

Jaderné elektrárny ve Francii (Image: World nuclear association) 

Jaderná elektrárna Penly, Francie (Image: EDF) 

L'énergie est notre avenir, économisons-la !

Energie je naše budoucnost, šetřete ji !

 

 

 

 

 

 

ATEX certifikace hlavních magistrálních čerpadel typu QED k čerpání ropy v ropovodu Družba

 

Zdroj foto: www stránky společnosti Transpetrol

V měsíci září 2023 proběhla ATEX certifikace 10 ks čerpadel 300-QED-460 dodaných v letech 2007-2014 do společnosti Transpetrol a.s., Slovensko na čerpací stanice PS5 Bučany, PS4 Šahy, PS1 Budkovce.

Čerpadla jsou určena jako hlavní magistrální čerpadla s průtokem 2200 m3/h k čerpání ropy v ropovodu Družba, slovenská větev a byla vyvinuta v ISH PUMPS OLOMOUC  na základě požadavků zákazníka jako náhrada již zastaralých původních čerpadel tehdy východoněmecké provenience.

 

Čerpadla QED jsou horizontální, odstředivá čerpadla s dvouvtokovým oběžným kolem s radiálním rozvaděčem a horizontálně děleným tělesem.

Certifikace byla prováděna FTZÚ Radvanice a byl vystaven Certifikát shody pro použití zařízení v prostředí s nebezpečím výbuchu podle směrnice 2014/34/ EU.

    

  

 

Fosfa - dodávka vertikálních čerpadel V-META-PLUS 24 ZC

Společnost FOSFA a.s. patří mezi největší zpracovatele žlutého fosforu v Evropě, který na bázi fosforu vyrábí kyselinu fosforečnou a fosfáty  (sodné fosfáty, draselné fosfáty, amonné fosfáty) pro potravinářský, farmaceutický průmysl a pro další průmyslové aplikace.

Zdroj foto: www stránky společnosti Fosfa

Společnost ISH PUMPS OLOMOUC a.s. dodala 2 ks vertikálních čerpacích soustrojí do společnosti FOSFA a.s. Břeclav k čerpání kapalného žlutého fosforu zalitého vodou o teplotě 65-80°C.

Čerpadlo v nerezovém provedení (chrom-niklovo-molybdenová korozivzdorná ocel), délka ponořené části 1356 mm.

 

Sportovní den

Koncem června se konalo na hřišti v Bystrovanech každoroční sportovní odpoledne pro naše zaměstnance.

Fotbalový turnaj tentokrát vyhrálo družstvo techniků nad loňskými vítězi družstvem dílna. 

Ostatní sportovní nadšenci mohli využít tenisový kurt nebo si zahrát stolní tenis a pro všechny bylo připraveno bohaté občerstvení.

Příští rok se těšíme opět na shledanou!  

 

 

Tepelný napaječ Temelín-České Budějovice - uvedení čerpadel NJK do zkušebního provozu

Pracovníci servisu ISH PUMPS OLOMOUC a.s. uvedli do zkušebního provozu první 3 čerpací soustrojí 250-NJK-550 pozice ETE-ČPS vratná do zkušebního provozu. Čerpací soustrojí jsou součástí celkem 12 čerpacích soustrojí dodávky na akci Tepelný napaječ Temelín-České Budějovice a jsou určena k čerpání horké vody o teplotě až 140°C z Jaderné elektrárny Temelín do Českých Budějovic k dálkovému vytápění města České Budějovice

 

 

 

Dodávka čerpadel CVFV na VE Gabčíkovo, Slovensko

 

Dodávka 4 ks vertikálních článkových čerpacích soustrojí 350-CVFV-460 čerpajících vodu z řeky Dunaj na VE (Vodná elektráreň) Gabčíkovo, Slovensko.

Délka čerpadel bez elektromotoru cca 19,5m.

 

 

 

Nová jídelna

Začátkem dubna 2023 prošla rekonstrukcí naše firemní jídelna.

V nových prostorách, které využívají nejen naši zaměstnanci, přejeme všem dobrou chuť!

 

 

Podepsání memoranda o spolupráci se společností Westinghouse Electric Company

ISH PUMPS OLOMOUC a.s. podepsala 15.9.2022 memorandum o spolupráci se společností Westinghouse Electric Company – jedním z finálních uchazečů tendru na dostavbu nového jaderného bloku v jaderné elektrárně Dukovany.

https://info.westinghousenuclear.com/czech-republic/news-insights/westinghouse-navazuje-spolupraci-s-dalsimi-ceskymi-dodavateli

Dodávka čerpadla s magnetickou spojkou pro jadernou energetiku – JE Temelín

V červenci 2022 úspěšně proběhly přejímací zkoušky druhého z celkem čtyř kusů čerpacího soustrojí METABLOC-MAK N 17 YC s magnetickou spojkou určeného pro Jadernou elektrárnu Temelín. Čerpaným mediem je kyselina boritá. Čerpací soustrojí bylo certifikováno pro provoz autorizovanou osobou jako vybrané zařízení dle Atomového zákona.

 

Dodávka požárních čerpadel (pohon elektromotorem, diesel motorem)

V měsíci březnu 2022 společnost ISH PUMPS OLOMOUC a.s. dodala požární čerpadla META-PLUS 38 LY  pro  společnost ORLEN Unipetrol RPA, s.r.o. Litvínov na akci Dodávka posilových čerpadel hydrantové vody pro projekt „Výroba DCPD“

Jednalo se o horizontální, spirální čerpadla s mechanickou ucpávkou poháněná elektromotorem či alternativně diesel motorem. Čerpadla byla certifikována autorizovanou osobou jako požární čerpadla.

 

Koksovna JSW KOKS Radlin Polsko

Získali jsme kontrakt na dodávku čerpadel do koksovny JSW KOKS Radlin v Polsku. Jedná se o 8 ks horizontálních odstředivých čerpadel BETA a 2 ks vertikálních odstředivých čerpadel V-MEXTA na akci: Instalace KRAiC - výstavba druhé linky s kolonou KOO v koksovně Radlin.

Testování zaměstnanců antigenními testy

                           

Teplofikace Sofie Bulharsko

Zakázka na dodání 2 ks vertikálních odstředivých článkových čerpadel 125-CVUR-350 na projekt Teplofikace Sofie Bulharsko. Kondenzátní čerpadla jsou určena k čerpání kondenzátu o teplotě 25-110°C, Q=180m3/h, H=160m. 

Dodávka vertikálních čerpadel V-META-PLUS 2 OC na čerpání kapalné síry pro Spolanu

Dodávka 2 ks vertikálních odstředivých čerpadel V-META-PLUS 2 OC do Spolany s.r.o. Neratovice na akci Obnova nástřikových čerpadel síry na KS. Čerpaným mediem je kapalná síra o teplotě 135-155 °C, Q = 10 m3/h, H = 40 m. Hloubka ponořené části je 3,1m, otápěné provedení čerpadla.

Dodávka čerpadla NVJW pro Mondi Štětí

V červenci 2020 společnost ISH PUMPS Olomouc dodala nově navržené čerpadlo 500-NVJW-670 pro Mondi Štětí. Jedná se o vertikální  čerpadlo speciální konstrukce splňující požadavky zákazníka na vysokou spolehlivost, dlouhodobou životnost a vysokou účinnost v celé pracovní oblasti.

Instalace nově vyvinutého čerpadla Q-NEF

V březnu 2020 bylo nainstalováno nově vyvinuté vysokotlaké spirální horizontálně dělené čerpadlo s dvouvtokovým oběžným kolem  Q-NEF pro čerpání ropných produktů. Čerpadlo bylo vyvinuto na základě požadavku Transpetrol a.s. jako náhrada již nevyráběného čerpadla bývalé východoněmecké produkce.

Podpora zdravotně znevýhodněných občanů

ISH PUMPS OLOMOUC a.s. již devátým rokem podporuje neziskovou organizaci zdravotně znevýhodněných občanů – Spolek Trend vozíčkářů Olomouc.

Spolek Trend vozíčkářů Olomouc patří k největším poskytovatelům osobní asistence v rámci celé České republiky a byl jednou z prvních organizací, která u nás tuto službu začala poskytovat.

Posláním organizace Trend vozíčkářů Olomouc je napomáhat všestranné integraci těžce tělesně postižených občanů a vytvářet podmínky pro prosazování rovnoprávného a rovnocenného postavení člověka s fyzickým a kombinovaným postižením ve společnosti. Hlavní důraz přitom není kladen na sociální zabezpečení a pasivní péči, ale na vytvoření rovnoprávných podmínek (rovnost možností), ve kterých se budou moci i občané se skutečně těžkým zdravotním postižením o sebe postarat především sami – případně se o sebe postarají s pomocí svých osobních asistentů. Organizace podporuje úsilí o zlepšení životních i sociálních podmínek vlastní aktivitou vozíčkářů.

Jsme rádi, že pomáháme prostřednictvím neziskové organizace - Spolek Trend vozíčkářů Olomouc – těm, kteří pomoc opravdu potřebují.

Zakázka pro Mondi Štětí

ISH PUMPS Olomouc a.s. zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku a montáž vertikálního odstředivého čerpadla pro společnost Mondi Štětí. Čerpadlo bude uvedeno do provozu v prvním pololetí roku 2020.

Podpora servisu - rozšíření služeb zákazníkům

Servis čerpadel společnosti je nově vybaven diagnosticko - měřícím zařízením.

Zákazníkovi nyní můžeme poskytnout, mimo standartní měřící úlohy, navíc např. měření rovinnosti základových desek, měření průhybu hřídelí až do délky 10m, nebo vyhodnocení teplotních stavů v čase za pomocí infra kamery. Zákazníci tyto služby jistě ocení.

 

© 2014 ISH PUMPS OLOMOUC a.s., Všechna práva vyhrazena. | Produkcia: Peter Moravčík_davidstudio | Foto, design: Milo Fabian | CMS